معجون عسل+سیاه‌دانه

درمان و پیشگیری از همه بیماریها

سیاه‌‌دانه و عسل

کاربرد:
درمان و پیشگیری همه بیماریها

دستور مصرف:
هر روز صبح قبل از صبحانه یک قاشق مربا خوری عسل زنده و طبیعی با هفت عدد سیاه‌دانه میل شود.


 

🌸پیامبر(ص):
شب معراج در اثناء پیمودن راه، به عده ای از فرشتگان برخورد کردم که می گفتند: ای محمد(صلی الله علیه و آله) حجامت را به امّت توصیه بفرما و بهترین درمان برای شما حجامت و خوردن سیاه‌دانه و قُسط است.

🌸امام رضا علیه السلام می فرماید:
سیاه دانه مبارک است و مریضی نهفته را از بدن خارج می کند.

🌸عسل🌸

و أَوْحی رَبُّکَ إلَی النَّحْلِ أنِ اتَّخِذِی مِنَ الْجِبالِ بیوتاً ومِنَ الشَّجَرِ وَمِمّا یَعْرِشُون* ثُمّ کُلِی مِنْ کُلِّ الثَّمَراتِ فَاسلکُی سُبُل رَبِّکِ ذُلَلاً یخْرُجُ مِنْ بُطُونَها شَراب مَخْتَلِف ألوانُهُ فِیهِ شِفاء لِلنّاسِ إنِّ فِی ذلِکَ لآیه لِقَوْمٍ یتَفَکَّرون. (نحل: ۶۸ و ۶۹)

و پروردگار تو به زنبور عسل وحی کرد: «از کوه ها و درختان و داربست هایی که مردم می سازند، خانه‌هایی برگزین. سپس از شیره گل‌ها بخور و راه‌هایی را که پروردگارت برای تو تعیین کرده است، به­ راحتی بپیما. از درون شکم آنها، نوشیدنی با رنگ های مختلف بیرون می آید که در آن، شفا برای مردم است. به یقین، در این امر، نشانه روشنی است برای آنان که می اندیشند.»

🌸پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم):
«عَلَیکَم بِالشَّفاءِ مِن العَسَلِ وَ القُرآنِ»
بر شماست که شفا را از عسل و قرآن بگیرید.

🌸امام علی(ع)
بیمار، به چیزی همانند خوردن عسل، درمان نیافته است.
در عسل، درمان هر دردی است. هرکس ناشتا یک انگشت از آن را بلیسد، بلغم [وی] را پایان می دهد، صفرا را فرو می نشانَد، تلخه سیاه (زرداب) را مانع می شود، ذهن را صفا می بخشد و اگر که همراه با کُندُر خورده شود، حافظه را نکو می سازد.

تشبیه شیعیان به زنبور عسل
ربیعه بن ناجد گوید:از 🌸على علیه السّلام شنیدم که مى فرمود:
شیعیان ما همانند زنبور عسل در میان پرندگان مى باشند،هیچ پرنده اى نیست جز اینکه زنبور عسل را کوچک مى شمارد، اگر پرندگان مى دانستند که چه برکتى در شکمهاى زنبوران عسل وجود دارد هرگز این کار را نمى کردند.

🌸امام کاظم علیه السلام: عسل، درمان هر دردى است. هر کس انگشتی عسل همراه با کُندر، ناشتا بخورد، بلغَم او را از میان ببرد، صفراى او را ریشه‌کن کند و از تلخى سودا پیشگیرى نماید. [عسل،] ذهن را پیراسته و حافظه را قوى سازد.

🌸امیر المؤمنین على بن ابیطالب علیه السّلام
همانند زنبور عسل باش،اگر بخورد،پاکیزه خورد،اگر بگذارد،پاکیزه گذارد و اگر بر شاخه‌اى نشیند،آن را نشکند.

پست بعدی

سنای مکی

ج ژانویه 3 , 2020
درمان کننده‌ای قوی و ارزان

ممکن است بپسندید

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس