زیبایی بانوان

زیبایی بانوان در خانواده


📌
قطره زیبائی

خواص
-روشن کننده پوست
-جوانسازی پوست
-سفت کننده ی پوست
-ترمیم زخم و جوش
-در صورت استفاده طولانی مدت، موثر در محو کردن خطوط و چین و چروک صورت
-و…
طریقه ی مصرف:
👈 روزی یک الی چند بار (بستگی به پوست) به صورت بزنید و هرچه بماند بهتر است

 در پایان می‌توانید با آب تنها  یا صابون طبیعی؛ شغاری یا دوایی (مناسب پوستتان) بشویید و از طراوت صورت خود لذت ببرید

نکته: آقایان هم می‌توانند طبق دستور بالا این محصول را استفاده نمایند.

—————-
زیبایی در خانواده
🌸رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم :
زن حقّ خدای متعال را ادا نمی کند مگر اینکه حقّ همسرش را ادا کرده باشد.
🌸حضرت امام باقر علیه السلام می فرمایند:
 جهاد زن؛ خوب شوهرداری است
🌸امام صادق (ع) :
بهترین زنان شما، زن خوشبو و با دست پخت خوب است آن زنی که اگر انفاق (خرج) کند به نیکی انفاق (خرج) کند و اگر انفاق (خرج) نکند نیز به نیکی نکند. پس این زن عاملی از کارگزاران خداونداست و کارگزار خدا نه ناکام و نا امید می شود و نه پشیمان.
ام‌سلمه در باره ارزش زنان در خدمتگزاری به همسرانشان از🌸پیامبر (ص) پرسید؛ حضرت (ص) فرمود:
هر زنی که در خانه شوهرش، چیزی را با هدف خیر و صلاح، از جایی برداشته به جای دیگر بگذارد، خداوند به او توجه و نظر می کند، و هر کس که خداوند به او توجه کند عذابش نخواهد کرد.
ام سلمه گفت: پدر و مادرم فدایت! در باره ثواب و پاداش زنان بیچاره، بیشتر برایم بازگو کن.
حضرت (ص) فرمود: ای ام سلمه! همانا زن هنگامی که باردار می شود اجری همانند اجر کسی که با جان و مالش در راه خدای عز و جل جهاد کرده است خواهد داشت. و آنگاه که وضع حمل کرد، به او گفته می شود: گناهت بخشیده شد، پس عمل را از سر گیر. و آنگاه که شیر می دهد، در مقابل هر بار شیر دادن، پاداش آزاد نمودن یک بنده از فرزندان اسماعیل را خواهد داشت.
🌸امام صادق (ع):
مردی که بر اخلاق همسری بداخلاق صبر کند و آن را تحمل نماید و آن را به حساب اجر الهی بگذارد، خداوند پاداش شکرگزاران را به او خواهد داد.
 امام صادق (ع) از پدر بزرگوارش امام باقر (ع) :
🌸علی و 🌹فاطمه در مورد کارهای خانه از رسول خدا (ص) تقاضای دستورالعمل کردند. حضرت (ص) کارهای داخل خانه را به عهده فاطمه گذاشت و کار بیرون را بر عهده علی.
پس از آن 🌹فاطمه فرمود: خدا می داند چقدر از اینکه رسول خدا باردوش مردان را از من گرداند خوشحال شدم.
🌸علی (ع) خطاب به فرزندش 🌸امام حسن (ع) :
زن را در آنچه مربوط به او نیست (و بالاتر از عهده‌ی اوست) صاحب اختیار مگردان، زیرا زن چون گیاهی خوشبو است، و نه کارفرما و قهرمانی سخت کوش، ودر گرامی داشتن او از آنچه مربوط به اوست تجاوز مکن و او را به طمع نینداز که شفاعت دیگری کند.
🌸امام صادق (ع) :
زن شایسته از هزار مرد ناشایست بهتر است؛ و هر زنی که هفت روز به شوهرش خدمت کند، خداوند درهای هفتگانه آتش را به روی او می بندد و هشت در بهشت را برای او می گشاید و او از هردری که بخواهد، وارد می شود.
🌸رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم :
همانا از بهترین زنان شما زنی است که زیاد بچه دار شود، شوهر‌دوست و محجوب و پاکدامن باشد، در میان خویشانش عزیز باشد ولی با شوهرش رام و تسلیم باشد، خودش را از بیگانه محفوظ بدارد، نسبت به همسرش حرف شنوی و اطاعت داشته باشد، و در خلوت شوهر، از انجام خواسته او مضایقه نکند.
🌸امام باقر (ع):
🌹فاطمه (ع) کار منزل و خمیر کردن و نان پختن و نظافت خانه را برای 🌸علی (ع) به عهده گرفت، و علی (ع) نیز کارهای خارج از منزل را برای او به عهده گرفت؛ کارهایی چون آوردن هیزم و خوراکی. پس از آن روزی به او فرمود: ای فاطمه! آیا در خانه چیزی داری؟
فرمود: سوگند به آنکه حق تو را عظمت بخشید، از سه روز قبل چیزی نزد ما نبوده که تو را با آن پذیرایی کنیم.
فرمود: پس چرا به من خبر ندادی؟
فرمود: 🌸رسول خدا (ص) مرا باز داشته بود که از تو چیزی درخواست کنم، چرا که او فرمود: از پسرعمویت چیزی درخواست نمی کنی، اگر چیزی برایت آورد که فضل و بخششی است و اگر نیاورد، از او درخواست نکن . . . . . .
نکته: روشن است که تامین مخارج زن و فرزند بر عهده مرد است، ولی چه زیباست که زن نیز به شرایط همسرش، بخوبی توجه کند، زیرا برای مردی که همسری وظیفه شناس و دلسوز به حال خانواده‌اش است، القای این امر که اینها وظیفه تو است و چاره ای جز انجام دادن آنها نداری، نوعا ناگوار و مضر به صفا و دلگرمی میان آن دو است. زن می تواند با احساس همدردی با همسرش، بسیاری از نگرانیها و ناراحتیهای او را کاهش دهد.

پست بعدی

برنج محلی

پ دسامبر 26 , 2019
برنج قهوه ای را هم امتحان کنید

ممکن است بپسندید

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس